Gry Online

Różne Rzeczy Do Gier ONLINE

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2008-03-02 19:43:53

xDaniellx

Moderator

5952978
Skąd: Struer
Zarejestrowany: 2008-03-02
Posty: 16
Punktów :   -1 

Prawdy Rookgaardu od Noobów z Tibia.pl

Witam. Na początku chciałbym napisać wiadomość do wszystkich, zarówno moderatorów jak i innych użytkowników, aby nie zamykali tematu i nie pisali że to już było, bo to całkiem co innego i proszę doczytać do końca.

Chciałbym jeszcze dodać, aby nie pisać tu postów w stylu:
"Jest klucz, można tam wejść"
"Trzeba zabić mino z fista"
"Widziałem screeny jak Sunrise go zabija"
Ponieważ wszystko to jest (prawdopodobnie) nie prawdą, a zaraz dowiecie się czemu.

Więc zacznijmy od słynnego Mino Maga znajdującego się w pokoju przyległego do Mino Hell. Istnieje wiele historii na ten temat, ale jest jedna najbardziej prawdopodobna. Zapewne większość z was zna historyjke o tym, że Mino Mag został wysłany na wyspe, aby mogły na nią dochodzić posiłki z Mintwalin. I prawda jest taka, że słynny Mino Mag jest tylko ozdobą nadajacą grze klimat. Zaraz pewnie posypią się posty w stylu, że jest klucz i że ktoś go zabił. Jednak jest to NIE MOŻLIWE, nawet jeśli istniałby klucz do tego pomieszczenia, to i tak nikt nie byłby w stanie go zabić, nawet słynny Sunrise, obecnie 99 level. Jest na to dowód, Na jednym z test serverów Rookguardian de'Bove udała się do wyroczni (mowa o Oracle) i wyszła na Mainland. Razem ze swoimi przyjaciółmi z gildii udała sie do Mino Maga, wyposażona tylko w life fluidy oraz najlepszy equipment teoretycznie dostepny na Rooku, wliczając Spike Sworda. Więc wyszło z tego tyle, że Mino Mag dostawał bardzo małe hity (z tego co było widoczne na screenach to około 3-4 hp). Możecie nawet wykonać proste doswiadczenie, wziąść jakiegoś starego niepotrzebnego chara z skillami zbliżonymi do tych jakie maja Rookslayerzy i spróbować zabić Mino Maga używając Spike Sworda i life fluidów. Szybko przekonacie się, że raczej (a nawet jest to prawie pewne) Mino Maga nie da się zabić na Rooku. Przynajmniej w pojedynkę, jak było to pokazane na screenach, gdzie Sunrise pokonuje Mino Maga wyłącznie sam. Co do tego, że w sklepie można sprzedać brass armor za 150 gp, to być może jest to element mający na celu uwiarygodnienia tej całej zagadki i dający nadzieję dla ludzi, którzy cały czas dążą do jej odkrycia. Tak samo jak teleport w pokoju za Mino Magiem, jak dla mnie to nie prowadzi on nigdzie, ani do Spike Sworda ani do żadnego innego pomieszczenia na Rooku. Jest to poprostu kolejna ozdoba, nadająca smaku grze.

Przejdźmy teraz do Ghoula, obok Katana Room. I tu jest wielka ciekawostka, ponieważ w jednym ze starych programów opisujących wszystkie dostępne questy z Rookgaardu można znaleść quest na Scale Armor. Być może Ghoul związany był własnie z nim. Jeśli się dobrze przyjżycie to zobaczycie, że Ghoul jest oddzielony ścianą od katana roomu, jednak jest to zrobione w dziwny sposób. W pomieszczeniu z rotem i szkieletami "ceglana ściana" biegnie wzdłuż "kamiennej ściany" którą wyłożona jest cała jaskinia, nagle przed Ghoulem sciana biegnie przez środek pomieszczenia oddzielając go od reszty. Wygląda to tak jakby ściana dzieląca pomieszczenie została dodana pózniej. Jest to możliwe, że Cipsoft poprostu zamknął tego questa, ponieważ uznał, że Scale Armor jest to za silna zbroja jak na tamte potwory. A Ghoul został jako pamiątka lub jako kolejny element, który sprawia że gra jest bardzo zagadkowa.

Takich miejsc jak Mino Mag i Ghoul na Rookgaardzie, jest też kilka na Mainie. Mówie tu np. o podziemiach Serpentine Tower w Ankh, gdzie również za ścianą znajdują się potwory takie jak Vampire czy FE, można jedynie wypuścić z tamtąd Fire Elementala (chyba, że pozostałe też, tylko ja o tym nie wiem). Kolejną sprawą jest Banshee w podziemiach pustyni, osobiście nie znam osoby która by się tam dostała. te wszystkie elementy są to poprostu ozdoby w grze, i myślę że Ghoul i Mino Mag też.

Teraz słowo o Spike Swordzie. Prawdopodobnie też jest zagadką, niby jest zasypany tunel wspominający o Sword of Valor (nie wiem czy dobrze napisałem), jednak najlepsza broń (do zdobycia na 100%, nie mówie tu o Poison Dagerze, bo chyba jeszcze nikomu nie udało się go wylootować z minotaura na Rooku) jest katana, mająca staty 16/12. Spike Sword ma 24/21, tak więc moim zdaniem jest to za silna broń jak na Rookgaard. Nie uważacie, że byłoby nie wporządku jakby taki 50 level biegał po Rooku z takim Spike Swordem gdzie reszta ma carlin swordy lub mace z dużo mniejszymi statami? Pozatym z oficjalnych wypowiedzi Cipsoftu, nie popierają oni Rookslayerów. Rookgaard jest tylko po to, aby nauczyć jak grać w Tibie, być może wszystkie te rzeczy maja tylko ukazywać co czeka nas na Mainlandzie.

Istnieje też prawdopodobieństwo, że questy te istniały i zostały wyłączone. Trzeba porozmawiać ze starymi graczami. Jednak nawet jeśli taki quest był i został zamknięty jest też możliwość, że zostanie włączony na nowo, być może starzy gracze tego oczekują i nie wyjawią nam prawdy, bo będa chcieli mieć te tajemnice tylko dla siebie. Przeciez jakby ktoś zdobył Spike Sworda to napewno nie powiedziałby jak to zrobić ponieważ wtedy każdy mógłby go mieć (teoretycznie, ale skoro jedna osoba zdobyła to czemu innej ma się nie udać?).

Podsumowując. Nawet jeśli jest możliwość dostania się do Mino Maga (w co szczerze wątpie) to w pojedynke nawet nie ma co marzyć, o tym żeby go zabić z takim eq i life fluidami. Ghoul, prawdopodobnie element starego, nie aktywnego już questu. Jeśli nie są to elementy żadnych questów, to wszystko to łącznie ze Spike Swordem, to tylko ozdoby w grze (tak samo jak miecze w wieży Sweaty Cyclopa).

Myśle, że wam się podobało i jeszcze raz proszę o nie pisanie tu głupich postów w stylu, że to już jest temat XXXXXX o tym i żeby go skasować bo nie widziałem jeszcze, żeby ktoś to w ten sposób opisał. Myślę, że moja teoria jest najbardziej prawdopodobna i mam na to sporo dowodów, które tu przedstawiam. Dziekuję wam za uwage i pozdrawiam. Do usłyszenia

_____________________________________________________________________________________________
Dla pewnej osoby z forum, musze cie poinformować ze bylem moderatorem Tibia.pl i mam prawo do kopiowania wszelkich tematów z tamtąd /zgoda od adminów jak i włascicieli tych postow
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Moje zasady panują TYLKO w dziale o Tibii, włączając w to podfora.

Wszystko co pisze jest Moje, NIEKOPIOWANE.

Offline

 

#2 2008-03-02 21:22:37

Elite96

Super Administrator

5067611
Call me!
Skąd: Leiden
Zarejestrowany: 2008-03-01
Posty: 44
Punktów :   
Wiek :: Zmieniający Się..
WWW

Re: Prawdy Rookgaardu od Noobów z Tibia.pl

Zastanawiam Się czy Wszystko To co piszesz Jest Od Zera Pisane Przez Ciebie ;P

@Topic
Możę być

@Moderator xDaniellx@
Jak juz napisałem w nazwie tematu "Od Noobów z Tibia.pl" chyba logiczne ze to ich...
Zaskakujesz mnie


http://img210.imageshack.us/img210/3713/bymyvl7.jpg
http://img525.imageshack.us/img525/7287/avtkl4xe5.gif
http://img215.imageshack.us/img215/6472/82947achmedpv3.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.krejzolandiaa.pun.pl www.managerleaguegold.pun.pl www.bwprojekt.pun.pl www.naruto-shuriken.pun.pl www.psychologia-psychiatria.pun.pl